AS „Talsu autotransports” šoferi sadarbībā ar DBS apgūst drošāku braukšanu

Ievietoja Talsu Autotransports

AS „Talsu autotransports” šoferi sadarbībā ar DBS, apgūst ekonomiskāku, dabai draudzīgāku un drošāku braukšanu

Sākot no 6.augusta, 2 nedēļu garumā, Drošas Braukšanas Skolas instruktori pavadīs kopā ar AS “Talsu autotransports” smaidīgajiem šoferiem, lai nodotu zināšanas, kā nedaudz pamainot braukšanas paradumus, var ievērojami samazināt degvielas patēriņu, kā arī cik svarīgi ir izvērtēt notikumus uz ceļa un kā adekvāti reaģēt.

Drošas Braukšanas Skolas pārstāvji piebilst „Ja iepriekš ekonomiska braukšana vairāk aktuāla bija tieši individuāliem vieglo automašīnu vadītājiem, tad tagad arvien vairāk uzņēmumu vadītāju jautā, ko un kā mēs varam darīt, lai samazinātu savus tēriņus degvielai un auto apkopei”.

AS “Talsu autotransports” valdes priekšsēdētāja Jana Kalēja stāsta, ka par labu apmācībām izlēma vairāku iemeslu dēļ:

“Pirmkārt, arvien aktuālāka kļūst zaļā domāšana. Arī mūsu uzņēmums vēlas darīt pēc iespējas vairāk, lai pārvadājumi kļūtu dabai draudzīgāki. Esam pārliecināti, ka kombinējot mūsdienīgu (dabai draudzīgu) tehniku ar pareizu tās izmantošanu, izmešu skaitu ir iespējams samazināt ievērojami.

Otrkārt, ekonomiska braukšana ir efektīva braukšana. Pareiza tehnikas ekspluatācija nozīmē atbilstoši izmantotus uzņēmuma resursus, tātad garāku mašīnu kalpošanas termiņu. Biznesā šis punkts ir ļoti svarīgs, jo, lai cik mašīnas nebūtu jaunas un modernas, nepareiza to lietošana var nodarīt uzņēmumam lielus finansiālus zaudējumus.

Treškārt sapratām, ka šis ir lielisks veids, kā motivēt darbiniekus. Šāda veida apmācības nozīmē jaunas zināšanas, veicina izaugsmi un motivāciju, kas loģiski, padara mūsu kolektīvu vēl zinošāku. Lepojamies ar saviem šoferīšiem, jo viņi vienmēr ir gatavi apgūt jaunas prasmes, kas ir svarīgs priekšnosacījums, lai kļūtu par amata profesionāli.”